Wiedza czyni Cię mądrym,

 praktyka zrobi z Ciebie mistrza.

   Staż zawodowy z psychodietetyki

JEDYNA TAKA OKAZJA W POLSCE!

Możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z pacjentem pod okiem doświadczonych specjalistów!

Możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z pacjentem pod okiem doświadczonych specjalistów!

 ZBLOKOWANA WEEKENDOWA, FORMUŁA ZAJĘĆ

  Ramy czasowe zajęć odpowiednie dla osób pracujących i dojeżdżających.


Start VIII edycji:

15.09.2018 godz. 10 -16 

CERTYFIKAT

Otrzymasz certyfikat ukończenia stażu potwierdzający Twój udział w szkoleniu i odbycie praktyki z pacjentem. 


UCZYMY KONKRETNYCH METOD PRACY

Poznasz aż 50 problemów wpływających na odżywianie pacjenta, sprawdzone metody ich rozwiązywania i praktyczne narzędzia, na stosowanie których Instytut Psychodietetyki udziela licencji każdemu stażyście.

 Zobacz, jak pracują eksperci, ucz się od najlepszych.

Weź udział w jedynym takim projekcie w Polsce!

Staż zawodowy z psychodietetyki 

Praktyka, praktyka, praktyka...

Oferowany przez Instytut Psychodietetyki staż zawodowy pozwala na nabycie psychologicznych umiejętności pracy z osobami zmieniającymi nawyki żywieniowe. Realizacja stażu stwarza zarówno możliwość udziału w szkoleniach doskonalących praktyczne umiejętności pracy z pacjentem doświadczającym trudności na polu odżywiania, jak również umożliwia uczestnictwo w roli obserwatora i asystenta w konsultacjach dla takich osób.

Kto może odbyć staż zawodowy?

Udział w stażu zawodowym z psychodietetyki dedykowany jest głównie:

 • osobom, które ukończyły studia podyplomowe z psychodietetyki lub są w trakcie takich studiów (słuchaczy i absolwentów psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS zapraszamy bez konieczności realizacji kursów przygotowawczych, absolwentom innych uczelni ze względu na różnice programowe zalecamy realizację kursu przygotowawczego); 

"Wprowadzenie do psychodietetyki"

 • wszystkim osobom posiadającym wykształcenie w kierunku związanym ze zmianą zachowań zdrowotnych, które ukończyły kursy przygotowawcze z psychodietetyki (np. psychologom, dietetykom, lekarzom, trenerom aktywności fizycznej, fizjoterapeutom itp.);
 • wszystkim osobom posiadającym wykształcenie w kierunku związanym ze zmianą zachowań zdrowotnych, które ukończyły kursy przygotowawcze z psychodietetyki (np. psychologom, dietetykom, lekarzom, trenerom aktywności fizycznej, fizjoterapeutom itp.);
 • wszystkim innym osobom, które ukończyły kursy przygotowawcze w Instytucie Psychodietetyki i chcą zgłębiać wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia edukacji i promocji zdrowego stylu życia.  

W ramach stażu oferujemy:

 • szkolenie z zakresu praktycznych umiejętności pracy     z osobami z problemami żywieniowymi – udział w         kursie: „Psychodietetyka w praktyce I, II, III stopień” 36 godzin*
 • praktykę w zakresie przygotowania i prowadzenia konsultacji psychodietetycznych pod nadzorem doświadczonego specjalisty (10 godzin pracy nad przygotowaniem i przeprowadzaniem konsultacji).
 • indywidualne porady na temat własnego rozwoju zawodowego w obrębie psychodietetyki;
 • zaświadczenie o odbytym stażu i certyfikaty uczestnictwa w szkoleniach.

*Szkolenie zwykle realizowane jest podczas trzech weekendów i trwają od godziny 10:00 do 16:00 każdego dnia, co daje w sumie 36 godzin szkoleniowych. Taka ilość godzin jest optymalna, by zrealizować program szkolenia w standardowych, kameralnych grupach. W uzasadnionych przypadkach szkolenie może trwać do 48 godzin szkoleniowych (tj. odbywa się w te same dni, ale trwa maksymalnie do godziny 18:00, np. gdy szkolenie zamawiane jest przez większą grupę uczestników i potrzebny jest dłuższy czas na omawianie ćwiczeń).

Kurs „Psychodietetyka w praktyce”

Program szkoleniowy („Psychodietetyka w praktyce”) opiera się o przygotowaną listę aż 50 obszarów psychologicznych istotnych dla zmiany nawyków żywieniowych pacjenta. Na szkoleniu uczestnicy zapoznają się z metodami i narzędziami umożliwiającymi pracę z różnymi problemami natury psychologicznej. Poznane metody są odpowiednie do zastosowania nie tylko w gabinecie psychologa. Szkolenie prowadzone w ramach stażu pozwala więc uporządkować i uzupełnić wiedzę z psychodietetyki, a zajęcia praktyczne są niepowtarzalną okazją, aby wdrożyć zdobytą wiedzą w działanie.


 Część I

 • Praca z pacjentem uwzględniająca psychologiczne podejście – jak diagnozować problem, od czego zacząć, jak wygląda proces pracy z pacjentem.
 • Jak współpracować w zespole specjalistów? ·         Motywacja do zmiany zachowania – narzędzia umożliwiające budowanie motywacji i pracę z osobami o różnym poziomie gotowości do zmiany.
 • Przygotowanie pacjenta do zmiany.

Część II 

 • Ocena problemu żywieniowego z perspektywy zdrowia somatycznego, wiedzy żywieniowej i w kontekście psychologicznym.
 • Budowanie planu zmiany, formułowanie zaleceń w sposób uwzględniający psychologiczne mechanizmy prowadzące do kształtowania nawyków, zwiększający prawdopodobieństwo sukcesu.
 • Problemy z regulacją odżywiania: rola samokontroli poznawczej i fizjologicznej. Narzędzia do pracy z pacjentem umożliwiające przywracanie kontroli odżywiania.
 • Kryteria diagnostyczne zaburzeń odżywiania – rola dietetyka, psychologa, psychoterapeuty, psychiatry i innych specjalistów w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania.

Część III 

 • Praca z pacjentem z problemem jedzenia emocjonalnego.
 • Rola obrazu ciała.
 • Narzędzia umożliwiające kształtowanie umiejętności pacjenta niezbędnych w zmianie nawyków żywieniowych (np. asertywność żywieniową, radzenie sobie ze stresem, radzenie sobie z pokusami).
 • Rola środowiska w zakresie zmiany nawyków żywieniowych.

Organizacja zajęć w ramach stażu

Staż zawodowy odbywa się w czasie około 3 – 4 miesięcy. Szkolenia w ramach stażu organizowane są w trzy określone weekendy. Zajęcia praktyczne w ramach stażu planowane są dla każdego uczestnika indywidualnie, zwykle odbywają się w dni bezpośrednio przed lub po weekendzie szkoleniowym, co mamy nadzieję, umożliwi realizację stażu także osobom dojeżdżającym.  Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem najbliższej edycji stażu: 

RODZAJ ZAJĘĆDATAGODZINY ZAJĘĆWYMIAR GODZINOWY
PSYCHODIETETYKA W PRAKTYCE I09-10.02. 201910:00 - 16:0012h
PRAKTYKA - KONSULTACJE Z PACJENTEM*21-22.02. 2019DO USTALENIA* 
PSYCHODIETETYKA W PRAKTYCE II23-24.02. 201910:00 - 16:0012h
PRAKTYKA - KONSULTACJE Z PACJENTEM*07-08.03. 2019DO USTALENIA 
PSYCHODIETETYKA W PRAKTYCE III09-10.03. 201910:00 - 16:0012h

 

*PRAKTYKA - KONSULTACJE Z PACENTEM – Godziny zostaną ustalone dla każdego stażysty indywidualnie, zależne od dyspozycyjności pacjentów.  W uzasadnionych przypadkach może zostać ustalony dodatkowy dzień konsultacji.

ZAKOŃCZENIE: 10.03.2019 godzina 16:00 – spotkanie pożegnalne, konwencja według preferencji grupy.

Osoba prowadząca

dr Anna Januszewicz   

 • Założycielka Instytutu Psychodietetyki i Prezes Towarzystwa Psychodietetyki.
 • Psycholog, specjalista psychodetetyki (ukończyła studia podyplomowe z psychodietetyki). Uczestniczka licznych kursów i szkoleń z zakresu dietetyki, uzależnień behawioralnych, zaburzeń odżywiania.
 • Pracownik naukowy i wykładowca Uniwersytetu SWPS. Kierownik studiów podyplomowych z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.
 • Autorka publikacji w języku polskim i angielskim z dziedziny psychologii zachowań zdrowotnych, między innymi współautorka podręcznika TEMPEST pt. „Strategie wspierania zdrowych zwyczajów żywieniowych u młodzieży”. 
 • Posiada bogate doświadczenie w szkoleniach skierowanych do specjalistów zajmujących się zdrowiem i zachowaniami zdrowotnymi. Umiejętności w zakresie prowadzenia szkoleń kształtowała w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra.

 

 • Od 2009 roku pracuje z osobami, które mają trudności w kontroli zachowań żywieniowych. Pomaga pacjentom z zaburzeniami odżywiania, nadwagą i otyłością i innymi chorobami somatycznymi oraz wszystkim osobom, które chcą zmienić swój styl życia na zdrowszy i potrzebują w tym zakresie wsparcia.
 • Realizuje zespołową, interdyscyplinarną praktykę, współpracując z dietetykami, lekarzami, psychoterapeutami i innymi specjalistami, którzy zajmują się zdrowiem. W Instytucie Psychodietetyki pełni rolę koordynatora zespołu.

Ceny/Zapisy/Płatności

Ceny stażu przez cały okres trwania zapisów kształtują się w zależności od tego, w ilu ratach dokonywana jest płatność i maleją przy zapisach grupowych.

TABELA WYBORU PŁATNOŚCI: Wybierz dogodną dla Ciebie opcję i kliknij na aktywne pole w tabeli.

Ceny dotyczą uczestnictwa w stażu zawodowym (kurs: „Psychodietetyka w praktyce” + godziny praktyki)


Warianty zapisówPłatność w całości.Płatność w dwóch ratach, wpłać teraz jedną ratę.Płatność w trzech  ratach, wpłać teraz jedną ratę.
Przedsprzedaż*2550zł1325zł x 2 = 2650zł917zł x 3 = 2748zł
Zapisy indywidualne (1 osoba bez zniżki2800zł1450zł x 2 = 2900zł1000zł x 3 = 3000zł
Cena dla studentów i posiadaczy karty stałego kilienta2600zł1350zł x 2 = 2700zł933zł x 3 = 2799zł
Zapisy grupowe w 3 osoby2550zł1325zł x 2 = 2650zł917zł x 3 = 2748zł
Zapisy grupowe w 4 osoby2500zł1300zł x 2 = 2600zł900zł x 3 = 2700zł
Zapisy grupowe w 5 osób2450zł1275zł x 2 = 2550zł883zł x 3 = 2649zł
Zapisy grupowe w 6 osób2400zł1250zł x 2 = 2500zł866zł x 3 = 2598zł

*Oferta ważna do 15 grudnia b.r.

Dowiedz się więcej o naszych promocjach - wybierz odpowiednią dla siebie opcję: 

UWAGA! Jeśli aktualnie w naszej ofercie nie ma żadnej promocji dedykowanej, możesz skorzystać z następujących zniżek dostępnych przez cały okres zapisów:

Krok1: Zastanów się, czy zapisu dokonać indywidualnie czy też zechcesz przyjść do nas ze znajomymi:

 • Dla osób zapisujących się indywidualnie mamy zniżki studenckie i z tytułu posiadanej karty stałego klienta.
 • Dla osób zapisujących się wspólnie z innymi przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę cenową dostosowaną do liczebności grupy. Szczegóły w tabeli powyżej.

Uwaga! Jeśli teraz zapiszesz się indywidualnie, a w późniejszym czasie dołączy ktoś z Twojego polecenia, to nic straconego. Wasze bilety zostaną zaliczone do odpowiedniej grupy zniżkowej, a Twoja nadpłata zostanie zwrócona. W takiej sytuacji, proszę pamiętać, aby przesłać do nas informację o poleconej osobie, na adres: recepcja@instytutpsychodietetyki.pl

Krok 2: Zdecyduj, czy chcesz zapłacić przed szkoleniem całą kwotę za szkolenie czy też dokonywać płatności ratalnej. Ceny kształtują się w zależności od ilości rat i są najniższe przy opłacie jednorazowej. 

Krok3: Zdecyduj, czy chcesz teraz zapłacić całość za szkolenie czy też zapłacić zaliczkę i następnie zrobić dopłatę. 

 • Aby opłacić całość wybierz odpowiednią pozycję w tabeli.
 • Aby zapłacić zaliczkę w wysokości 200zł, wybierz przycisk „ZAPISZ SIĘ I WPŁAĆ ZALICZKĘ”  
 • W celu dokonania dopłaty do zaliczki należy wybrać opcję „dopłata do zaliczki”, a następnie wybrać odpowiednią pozycję w tabeli. Krok 4: Po kliknięciu wybranego pola zostaniesz przekierowany wprost do panelu zapisu i płatności. 

Krok 5: Dla osób dokonujących zapisów grupowych: wyślij do nas wiadomość z nazwiskami osób zapisujących się razem z Tobą na adres: recepcja@instytutpsychodietetyki.pl, aby potwierdzić, że korzystasz ze zniżki grupowej. 

Nie zwlekaj, zacznij wdrażać teorię w praktykę! 

Ilość miejsc jest ograniczona! Pracujemy wyłącznie w małych grupach.

ZAPISZ SIĘ TERAZ!

OFERTA STANDARDOWA

Jeśli wybrałeś wariant z zaliczką lub opcję ratalną, by później zrobić dopłatę, skorzystaj z szybkiego dostępu poniżej.

Copyright © 2017 by Instytut Psychodietetyki;  Informacje organizacyjne: Biuro Instytutu Psychodietetyki tel. 71 30 707 30; Manager biura: tel. 577 404 307; Kontakt w sprawie merytorycznych aspektów szkolenia dr Anna Januszewicz: tel. 518 525 518 (w razie problemów z dodzwonieniem się do dr Anny Januszewicz prosimy o wiadomość sms z prośbą o kontakt zwrotny).; www.instytutpsychodietetyki.pl 

This is the bottom slider area. You can edit this text and also insert any element here. This is a good place if you want to put an opt-in form or a scarcity countdown.